OpowiadanieTytuł: Nieobecne jutro
Adres: http://nieobecne-jutro.blogspot.com/
Gatunek: opowiadanie wojenne, psychologiczne, romans 
Miejsce akcji: Polska
Data publikacji: 10 sierpnia 2016r.
Autorka: Monia 
Szablon: Elfaba


"[...] życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć."

- Eric Emmanuel Schmitt

Czym jest Nieobecne jutro? Jutrem, które nigdy nie nadejdzie. Przyszłością, dla niektórych niedostępną i abstrakcyjną. Życiem pozbawionym sensu, ale poprzedzonym heroiczną walką o świat, o miłość, o samego siebie i swoje marzenia. To historia umieszczona w niezwykle trudnej, wręcz nierealnej rzeczywistości, o której nikt z nas na co dzień nie myśli, ale ona istnieje. Gdzieś, we współczesności, niby nowoczesnej i cywilizowanej, dalej istnieją miejsca, gdzie toczą się wojny i gdzie ludzie umierają za wyznawane wartości, poglądy. 
Nieobecne jutro jest takim małym ukłonem w stronę wszystkich poległych, którzy walczyli o wolność. Warto o nich pamiętać, bo chociaż my sami możemy cieszyć się pokojem, to nie znaczy, że ten stan jest już trwale wpisany w naszą historię. Zwłaszcza, że ludzie nie uczą się na błędach i lubią je powtarzać...


Zwiastun:

Zamówiony


I pierwszy wykonany przeze mnie:4 komentarze:

 1. Już sam opis opowiadania powala... A przynajmniej na mnie zrobił wrażenie.
  Zabieram się za czytanie ;)
  Only [Nemezis]

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Brak mi słów!
  Już zabieram się za czytanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zdołałam cię zainteresować.
   Pozdrawiam!

   Usuń

Obserwatorzy